I WISH YOU A MERRY CHRISTMAS AND HAPPY NEW YEAR!

Zoufalé manželky

12. července 2007 v 20:37 | Bejuska |  *Zoufalé manželky*
Mary Alice Young byla skvělá matka, manželka i kamarádka. Usměvavá, měla hezký dům, hezkého syna i manžela. Jednoho krásného slunečného dne připravila pro svou rodinu výživnou snídani, ustlala postele, poklidila, natřela plot, zaskočila do čistírny - prostě jako každý jiný den. Potom naprosto klidně vešla do šatníku a vyndala z něj krabici, ve které ležela pistole. Tu si přiložila ke spánku a stiskla spoušť. Mary Alice Young spáchala sebevraždu. Naprosto nečekanou, naprosto nesmyslnou. Proč něco takového udělala? Jaký k tomu měla důvod? Přesně takové otázky se honí hlavami jejích čtyř kamarádek - Susan Meyer , Lynette Scavo Bree Van De Kamp a Gabrielle Solis.Všechny jsou ženy v domácnosti, žijící ve stejné ulici na předměstí jednoho amerického města. Všechny žijí podobný život jako Mary Alice Young. Dopracují se snad také do fáze, kdy budou nuceni přiložit si k hlavě pistoli? A nestojí za sebevraždou jejich kamarádky něco mnohem temnějšího?
Zoufalé manželky jsou seriálem, který velmi podivně kombinuje hned několik žánrů a překvapivě to všechno pohromadě neuvěřitelně funguje. Ve své podstatě jde o klasickou americkou soap operu, kde jsou manželky podvádějící své muže, mrchy jako vystřižené z Esmeraldy nebo Merlose Place a hezcí exotičtí muži a ženy připomínající modelky. To vše je ale skvěle zkombinováno s dramatem, tajemnou detektivní zápletkou a satirickou komedií. Od prvních chvil je jasně vidět, že se Zoufalé manželky vlastně neberou příliš vážně. Na začátku se zabije jedna z hlavních postav, a ta pak komentuje veškeré další události formou voice-overů. A rozhodně si nebere servítky. Stačí, když nám představuje hlavní postavy - "Gabrielle pracovala jako modelka. Měla ráda bohatá jídla a bohaté muže. Carlos, který obchodoval s podniky, ji požádal o ruku na třetím rande. Když se po jeho tvářích valily slzy, podlehla jeho kouzlu. Později zjistila, že se mu to stává pokaždé, když uzavře nějaký velký obchod."
Sarkastické a cynické komentování událostí, vyjadřování skrytých pocitů zobrazovaných postav - to se stalo téměř poznávacím znakem Zoufalých manželek. Takže zatímco čtveřice hlavních hrdinek často řeší problémy jako z podřadných vztahových seriálů Aarona Spellinga, jejich neustálé komentování si z nich vlastně dělá dost legraci. Ovšem, i když se Gabrielle neustále snaží před svým manželem skrýt důkazy, že ho podvádí s jejich zahradníkem, Bree dělá všechno pro to, aby ji neopustil manžel a Susan zažívá jeden trapas za druhým při balení nově nastěhovaného souseda, pořád se nad nimi vznáší otázka, proč se vlastně zabila jejich kamarádka. Do klasického vztahového syžetu se tedy vkrádá tajuplná detektivní zápletka, jež vskutku nečekaně košatí a my postupně zjišťujeme, že žádná z těch na první pohled hodných hospodyněk nemá čistý štít a schovává doma ve skříni pár kostlivců
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama